Yanmayan Briket Gazze İslam Üniversitesi mezunu olan Meced el- Mişheravi ve Ravan Abdullatif, yanmayan briket üretmeyi başardılar. Kadınların da bilimsel araştırmalarda başarılı sonuçlar aldıklarını bir kez daha kanıtlayan ikili, Yapı Mühendisliği Bölümünden mezunu olduklarını belirttiler. Devamı »
Göktürk-1 Uydusu TSK' nin İstihbarat Gücü Olacak GÖKTÜRK-1 uydusu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin istihbarattaki en büyük gücü olacak, dünyanın her yerinden alınan yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleri ile istihbarat verileri elde edilebilecek. Devamı »
Hackerlar için Youtube Ne Kadar Önemli? Youtube da hackerlar için eğitici videolar bulunduğu ve isteyenler için hack kitlerini de barındırdığı ortaya çıktı. Siber suçların artmasında rol üstlendiği iddia edilen youtube'un, Proofpoint'in yaptığı çalışmalara dayandırdığı veriler ile hackerlar için birçok döküman bulundurduğu  da ortaya çıktı. Devamı »
Çinli Bilim insanlarının etkileyici buluşu 'Yapay Güneş'... Çin Fiziksel Bilimler Enstitüsünde ortaya konan çalışma sonucunda üretilen "Yapay Güneş" ile güneşin üç katı sıcaklığına ulaşabilen yapay güneş 102 saniye boyunca ısı yaymaya devam ettiği açıklandı. Devamı »
Elektrik Kesinti Bilgileri Artık Cebinizde Türkiye'nin her yerindeki elektrik kesintileri hakkında bilgi almak artık çok kolay. E-kesinti mobil uygulaması ile elektrik kesintileri hakkında bilgileri artık akıllı telefonlarınızdan haber alarak önleminizi alabileceksiniz. Devamı »
Amerikayı 7 milyar dolar zarara uğratan Siber Saldırıyı Çin Üstlendi. DynDNS'e yapılan DDoS saldırısı ile Twitter, Spotify, Netflix, PayPal gibi sitelere erişimin engellenmesi ile Amerikayı büyük zarara atakların arkasında Çin olduğu bildirildi. Devamı »
Android' in En Güçlü İşlemcisi Kirin 960 Android tarafından duyurulan, Iphone 7 işlemcisini geride bırakan " Kirin 960 " en güçlü yonga seti olarak adından piyasa da sıkça söz ettirmeye başladı. Devamı »
Kara Araçlarının En Hızlısı Olma Yolunda İngiltere' de yürütülen projenin geliştirme sürecinde sona yaklaşılırken üretimi tamamlanacak olan aracın kara araçları içindeki en hızlısı olacağı düşünülüyor. Bu özelliğinin yanında tasarımı ile de daha şimdiden birçok insanın ilgisini çeken aracın saatte 1600 km' ye ulaşması bekleniyor.   Devamı »
Dünyanın En Küçük Transistörü Transistör boyutlarını küçültmek adına yapılan çalışmalar devam ederken önemli gelişme bir yaşandı. 1nm boyutuyla dünya üzerinde kullanılacak en küçük transistör geliştirildi.  Devamı »
Bilgisayar Kullanırken Sağlıklı Kalın İş yerlerinin ve evlerimizin vazgeçilmezleri arasına giren bilgisayarlar sağlığımızı ne kadar etkiliyor? Gün içinde bilgisayar ya da mobil cihazların başında çok uzun zaman geçirenlerin iskelet sistemi sağlığı için önlemler almaları ilerleyen yaşlarda sağlıklı ve kaliteli bir hayat yaşamak adına önemlidir. Devamı »